Nowa wersja Air Kontroler Spider

Firma Spider wypuściła na rynek nowe wersje swojego produktu – Air Kontroler Spider. W nowej wersji producent oferuje wiele nowości. Między innymi jednoczesny pomiar EGT/CHT i pomiar poziomu paliwa. Urządzenie dedykowane do wszelkich silników spalinowych – iskrowych. Zapraszam do przeczytania nowości o urządzeniu.

Urządzenie zewnętrznie nie różni się od dotychczasowych. Zmianie uległa elektronika i oprogramowanie. Na jednym ekranie pilot ma jednocześnie podgląd parametrów CHT i EGT, jeden przycisk i wyświetla się EGT i RPM. Kolejne przyciśnięcie i wyświetla się poziom paliwa z  zadanym alarmem – wersja procentowa lub linijkowa. Reszta parametrów jak dotychczas. Higrometr, motogodziny, bateria. Urządzenie jak dotychczas posiada menu w językach PL, GB, F.

Ekran EGT/CHT

Pomiar paliwa

Czujnik paliwa

Do urządzenia można podłączyć dowolny czujnik płynów o charakterystyce – 0 om – pusty  –  190 om – pełny, ale ze względów bezpieczeństwa zalecamy przetestowane przez nas. Przy zamawianiu wystarczy podać tylko długość czujnika, np 175 mm lub 225 mm. Najlepiej przed zakupem omówić temat z producentem.

link do czujników:
http://www.wema.no/?page=417&show=470

Firma Spider

Kontakt: 12 2784259 lub 607441596
Strona domowa firmy Spider: http://www.spider24.pl/
Wszelkie informacje można uzyskać pisząc do producenta: spidertz@wp.pl

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

12 odpowiedzi na „Nowa wersja Air Kontroler Spider

 1. Kamil K komentarz:

  Jestem posiadaczem AirController’a i prawdę mówiąc co do wielkości to nie przesadzajmy, wiekszego mam smartfona a i możliwości są adekwatne co do możliwości urządzenia…

 2. Spider220V komentarz:

  Witaj Oli i Robercie
  Odpowiadam zbiorczo:O)
  Wtyk zgodnie z sugestiami użytkowników jest nieco mniejszy, lżejszy i na kablu, a nie w obudowie. Pomaga to instalować Kontroler, nie jest tak sztywne.
  Jak chodzi o Twoją sugestię Robercie – zdaję sobie sprawę, że wadą Kontrolera jest jego rozmiar.. nie bez powodu nazywają go „telewizor”..:O)
  ale obawiam się, że trudno będzie coś zmienić…..
  stąd równolegle produkcja Micro – Komparatora. Komparatorek zapewnia niezbędne minimum…… Kontroler – więcej ale pewnym kosztem…:O)

  Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników

 3. Robert komentarz:

  Witam od jakiegoś czasu zerkam na controler fajna sprawa, tylko według mnie ma jedną wadę a mianowicie, wielkość. Jeżeli nie da się tego zmniejszyć czy nie prościej i lepiej by było „skrzyneczkę” zamocować do ramy a sam wyświetlacz (mniejszy) wyświetlający tylko skrót np.obr 23455 itp byłby zamontowany przy manetce gazu. A gdyby posiadał jakiś mikro przycisk do zmiany wyświetlanych funkcji to dopiero by było coś. Pozdrawiam

 4. Oli komentarz:

  Witam, w poprzedniej wersji kontrolera czujniki egt, cht,obrotów,były montowane do urządzenia za pomocą wtyczki RS232 – która była „obuchowata” w tej wersji na zdjęciach nie widzę COM-a czyli inne rozwiązanie ?

 5. Spider220V komentarz:

  Bez względu na wahania napięcia zasilania w zakresie 5,5 – 16V wskazania nie zmieniają się o więcej niż 1%.
  Spider

 6. Wiechu komentarz:

  Witaj,Spider220V dzięki za wyjaśnienia,podejrzewałem że kontaktronów jest więcej i czujnik działa na innej zasadzie i nie jest to anachronizm,wybaczcie za ciekawość i sprawienie takiego kłopotu.Jeszcze tylko spytam czy jest stabilny na zmiany napięcia tzn.czy wskazuje tę samą wartość i więcej się nie odzywam.Lechu,pływaczki mówisz większe, chodzi o gęstość benzyny ? tylko jak to wybadać na zdjęciu to jedno, a w linku są do wody „water”.

 7. Spider220V komentarz:

  Drogi Wiechu

  Jeśli podejrzewasz, że motorówki i jachty, w których montujemy te czujniki mają napęd wodny – zdziwisz się – otóż są na benzynę i olej napędowy. Od czterech lat żaden nie „zaiskrzył” – jak sugerujesz.
  Uprzejmie proszę o czytanie ze zrozumieniem. Jeśli to trudne – ze słownikiem. Na stronie producenta czujników napisano – po otwarciu czujników S5 – FUEL SENDER.
  Znak CE na każdym czujniku.
  Tyle w tym temacie.
  Pozdrawiam
  Spider220V

 8. Wiechu komentarz:

  Witaj,ParaJur zgadzam się z Tobą,tylko Ty wiesz co robiłeś, na pewno miałeś 2 kabelki w rurce i musiały być dobrze odizolowane aby nie zrobić zwarcia,a tu musiałyby być 3 albo 4.Na dodatek ktoś to robi i nie wiadomo czy nadaje się do benzyny.Dwa kontaktrony jeden załączany przy pustym,a drugi przy pełnym zbiorniku, nie mówiąc o tych co mierzą wartości pośrednie,chyba że ich nie ma,a problemu jak są połączone i tak nie rozwiązałeś.A mnie chodzi czy są odizolowane od masy,bo może być tak,że jest jedno wspólne wyjście dla wszystkich końców o tej samej polaryzacji nie wykorzystujące masy i też będzie dobrze,a pytam z tego powodu że proponowane czujniki są do wody,a my latamy na benzynie.Chyba nie chcesz być pochodnią w powietrzu gdyby coś zaiskrzyło.

 9. Spider220V komentarz:

  P.S.
  W czujniku poziomu paliwa proponowanym przez Spidera użyto co najmniej 12 kontaktronów, dzięki czemu wskazania są niemal płynne, ponadto – bez względu na długość – od 150mm do 1500mm – rezystancja czujników jest dokładnie taka sama. Pozwala to na wymienność czujników bez konieczności dodatkowych kalibracji. Jak to ważne – wie ten, kto użerał się z elektronicznymi miernikami. Porażka! A tu – proste, powtarzalne, bezawaryjne.
  Pozdrawiam

  Tomek – Spider

 10. Leszek Klich komentarz:

  te czujniki, które polecamy mają czarno na białym FUEL… chyba to jednoznaczne.. nawet ich pływaczki są ciut większe jak wodnych.. z oczywistych względów..

  kolejna kwestia: połączenia z masą brak – doprowadzenia są całkowicie odizolowane. Wykonanie ze stali nierdzewnej, .. doskonałe nie do „podcieknięcia”

  Biegunowość – dowolna. Doprowadzenie tylko dwoma przewodami. Jeden z nich w konstrukcji Kontrolera to masa, jednak producent Kontrolera nie zaleca np. użycia masy obramowania jako bieguna. Zwiększa to prawdopodobieństwo łapania zakłóceń przez procesor Kontrolera, stąd – staramy się unikać takiej możliwości.

  wszystko czym jeszcze mogę służyć – jestem do dyspozycji.
  Spider24

 11. ParaJur komentarz:

  Taki czujnik miałem zrobiony 7 lat temu przy nap.wsk.rurka miedziana,w srodku kontaktron a pływak z magnesem od czujnika paliwa z samochodu.Jak zostanie mi litr paliwka to wiedziałem ze trzeba konczyc zabawe.Proste i bezawaryjne rozwiazanie.Szkoda tylko ze nie montuja tego seryjnie w napedach.Zostaje jeszcze niezastapone lustereczko…

 12. Wiechu komentarz:

  Witaj,Lechu urządzenie bardzo przydatne,mam tylko pytanie, czemu w linku czujniki są do wody i czy kontaktrony w nich są odizolowane od masy ,bądź masę wykorzystuje się jako wspólny przewód dla nich wszystkich.Niech producent powie coś więcej.