Prawa autorskie i zasady

Prawa autorskie – aktualizacja 18.02.2019

Nie zgadzam się na kopiowanie materiałów w niniejszej strony. Kiedyś pozwalałem kopiować wszystko z mojego bloga. Prosiłem jedynie o zachowanie minimum formalności: zachowanie oryginału i link do mojego bloga. Nie wszyscy się do tego stosowali, a często spotykałem moje artykuły podpisane innym nazwiskiem. Jeśli chcesz udostępnić na swojej stronie/blogu jakiś mój artykuł – napisz do mnie. Nie robię z tym problemów.

Zasady etyczne i warunki korzystania z serwisu

 1. Jest to blog, a to oznacza, że zawiera subiektywne przemyślenia, które wcale nie muszą się zgadzać z opiniami innych. Jeśli denerwują cię moje wpisy, nie czytaj go.
 2. Biorę odpowiedzialność tylko za te wpisy, które są umieszczone w domenie paramotor.com.pl. Nie odpowiadam za przekręcone artykuły na innych stronach, podpisane moim nazwiskiem.
 3. Nikt mnie nie sponsoruje. Sprzęt kupiłem sam, za własne pieniądze. 
 4. Artykuły objęte są prawem autorskim i przed zamieszczeniem jakiegokolwiek artykułu na innych stronach należy uzyskać moją zgodę.
 5. Jeśli jesteś współwłaścicielem artykułu i pozwoliłeś mi zamieścić tutaj Twój artykuł, zachowujesz do niego pełne prawa.
 6. Jeśli chcesz zamieścić fragment artykułu na swojej stronie (do “czytaj dalej”) – możesz to zrobić, jednak we fragmencie musi być przypis prowadzący do tego artykułu na stronie – np. L. Klich, Subiektywnie o napędach i skrzydłach PPG, www.paramotor.com.pl (dostęp z dnia).
 7. Korzystam z własnych źródeł, lecz jeśli przypadkiem zdarzy się, że naruszyłem Twoją licencję – skontaktuj się ze mną a usunę sporne treści.
 8. Pisząc mam zasadę aby nikomu nie szkodzić. Jeśli jednak czujesz się urażony tym co napisałem – napisz do mnie. 
 9. Producenci! Jeśli przysyłacie mi coś na testy, to może się to uszkodzić, bowiem na tym polegają testy. Staram się dbać o sprzęt bardziej jak o swój, ale wypadki chodzą po ludziach. 
 10. Większość opisów pochodzi od fachowców, od których uzyskałem wiedzę. Wiedza tu zawarta została poparta została praktyką – ale nie zawsze. Nie miej pretensji, gdy coś się nie zgadza, czegoś w opisie brakuje lub po prostu nie działa.
 11. Opisy zawarte na tej stronie otrzymujesz za darmo, lecz bez gwarancji działania. 
 12. Jeśli masz ciekawy temat – skontaktuj się ze mną. Może warto to opisać?
 13. Bardzo proszę producentów o informacje w przypadku wprowadzania na rynek nowości, zmian, ogłoszeń, ciekawostek, biuletynów bezpieczeństwa,  które mogłyby zainteresować czytelników. Tego typu materiały zamieszczam za darmo.
 14. Czasem popełniam błędy lub zdarza mi się napisać coś bez sensu. Proszę o zgłaszanie mi znalezionych błędów. 
 15. Proszę kierować się etyką przy pisaniu komentarzy. Usuwam komentarz wulgarne i atakujące osobę, lecz nie usuwam komentarzy atakujących sprzęt, czy negatywne zachowania firmy. Producenci – nie proście mnie o usuwanie szkodzących wam komentarzy. Zawsze możecie umieścić własny komentarz albo się poprawić.
 1.  

Jeśli chcesz uzyskać zgodę na kopiowanie artykułów – napisz do mnie – leszek.klich@gmail.com

Leszek Klich

Jedna odpowiedź na „Prawa autorskie i zasady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.