Prawa autorskie i zasady

Prawa autorskie – aktualizacja 18.02.2019

Nie zgadzam się na kopiowanie materiałów w niniejszej strony, choć kiedyś pozwalałem kopiować wszystko. Prosiłem jedynie o zachowanie minimum formalności: zachowanie oryginału i link do oryginału. Nie wszyscy się do tego stosowali, a czasem spotykałem moje artykuły podpisane innym nazwiskiem, albo co gorzej – przekręcone i podpisane moim nazwiskiem. Jeśli chcesz wykorzystać treść z tej domeny – napisz do mnie. Nie robię z tym problemów.

Zasady etyczne i warunki korzystania z serwisu

 1. Niniejsza strona jest blogiem, zaś jej tytuł zaczyna się od „subiektywnie”. Oznacza to, że zawiera moje przemyślenia, które nie muszą się zgadzać z opiniami innych. Jeśli denerwują cię moje wpisy, znajdź sobie inną stronę.
 2. Biorę odpowiedzialność tylko za te wpisy, które są umieszczone w domenie paramotor.com.pl. Nie odpowiadam za przekręcone artykuły na innych stronach, często jeszcze podpisane moim nazwiskiem.
 3. Nikt mnie nie sponsoruje. Sprzęt kupuję za własne pieniądze. 
 4. Artykuły objęte są prawem autorskim i przed zamieszczeniem jakiegokolwiek artykułu na innych stronach należy uzyskać moją zgodę.
 5. Jeśli jesteś współwłaścicielem artykułu i pozwoliłeś mi zamieścić tutaj Twój artykuł, zachowujesz do niego pełne prawa.
 6. Jeśli chcesz zamieścić fragment artykułu na swojej stronie (do „czytaj dalej”) – możesz to zrobić, jednak we fragmencie musi być przypis prowadzący do tego artykułu na stronie – np. L. Klich, Subiektywnie o napędach i skrzydłach PPG, www.paramotor.com.pl (dostęp z dnia).
 7. Korzystam z własnych źródeł, lecz jeśli przypadkiem zdarzy się, że naruszyłem licencję – proszę o kontakt.
 8. Producenci! Jeśli przysyłacie mi sprzęt na testy, zastrzegam sobie prawo do zepsucia tego sprzętu. Staram się dbać o Wasz sprzęt bardziej niż o własny, ale wypadki chodzą po ludziach. 
 9. Większość treści pochodzi od fachowców, od których uzyskałem wiedzę. Okazuje się, że nie w każdym przypadku wiedza ta została poparta praktyką, zaś ja nie jestem w stanie wszystkiego zweryfikować. Nie miej pretensji, gdy treść według ciebie nie jest zgodna z rzeczywistością lub porada po prostu nie zadziała.
 10. Bardzo proszę producentów o informacje w przypadku wprowadzania na rynek nowości, zmian, ogłoszeń, ciekawostek, biuletynów bezpieczeństwa,  które mogłyby zainteresować czytelników. Tego typu materiały zamieszczam za darmo.
 11. Proszę o zgłaszanie mi znalezionych błędów w treści. 
 12. Proszę kierować się etyką przy pisaniu komentarzy. Usuwam komentarze wulgarne i obrażające innych. Nie usuwam jednak komentarzy użytkowników, którzy opisują negatywne zachowania firm. Producenci – nie proście mnie o usuwanie szkodzących Wam komentarzy. Zawsze możecie umieścić własny komentarz albo się poprawić.

Jeśli chcesz uzyskać zgodę na kopiowanie artykułów – napisz do mnie – leszek.klich@gmail.com

Leszek Klich

Jedna odpowiedź na „Prawa autorskie i zasady

 1. Szaradics György komentarz:

  Motor hűtési alagút kellene a Bulmax 250 hez 1db

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.