Trymery Revo2

Prezentuję maila otrzymanego od Pawła Tworzydło. W opisie na temat https://www.paramotor.com.pl/synthesis-subiektywnie-w-bezwietrzu/ dodał wpis na temat trymerów Revo2. Postanowiłem upublicznić maila, ze względu na fakt, że po obejrzeniu zdjęć, wydaje mi się, że informacja może przydać się użytkownikom Revo2.

Oto treść korespondencji:

Wysyłam ci w załączniku fotki trymerów w Paramanii Revo 2. Teraz będziesz wiedział, dlaczego narzekałem na trymery. Możesz również te foty z opisem wkleić na stronie. Problem polega na tym, że z czasem czarne przeszycia na taśmie trymowej kosmacą się, co powoduje, że trymer zacina się i podczas zaciągania go, należy odpuścić go na maxa i ponownie zaciągnąć z impentem. Piloci, którzy posiadają takie  trymery  powinni skontaktowac sie z przedstawicielem Paramania w Polsce, by zgłosić to uszkodzenie. Tak nie powinien działać trymer, gdyż podczas zaciągania z impenetm, można zwalić skrzydło. Mnie się to prawie udało zaraz na początku, gdy problem ten wystąpił.

Młody pilot może mieć problemy w locie, gdy zaciągnie mocno trymery. Dotyczy to szczególnie pilotów początkujących. Miałem na początku podobny problem, gdy po szybkim i mocnym zaciągnięciu odpuściłem raz i zaciągnąłem, skrzydło zostało w tyle. Jest to niebezpieczne i ktoś, kto dopiero poznaje to skrzydło, może się tego naprawdę przestraszyć – zwłaszcza gdy kupi używane skrzydło z takimi taśmami. Nie piszę tego złośliwie, ale żeby ostrzec innych, by zwracali uwagę na przeszycie.

Skrzydło Paramania Revo2 to bardzo fajne skrzydło. Łatwo wstaje, jest bezpieczne, zwrotne, nie ma dużego zapotrzebowania na moc silnika i jest szybkie. Latałem w różnych warunkach i słowa złego nie powiem. Ale te trymery to żenada.

Teraz latam na Paramanii GT a Revo2 sprzedałem koledze. Właśnie wysłał je do Waltera. Paramania Gt ma super rozwiązane trymery, nie ma żadnych klamer – odpuszczasz taśmą i zaciągasz taśmą. W nowych Paramaniach GT klamra już jest ale nie ma przeszyć. Są pozycje namalowane, więc nie ma się tam co kosmacić.

Pozdrawiam

Paweł Tworzydło

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

4 odpowiedzi na „Trymery Revo2