Festyn Lotniczy OSTRÓW 26-27 maja 2012

Kilkanaście tysięcy widzów, spotkanie obrazujące historię polskich skrzydeł i nowoczesne oblicze lotnictwa, emocje nie porównywalne z niczym innym-tak w dużym skrócie można powiedzieć o  I Festynie Lotniczym “Lotnisko bliżej miasta”. Druga edycja imprezy odbędzie się w ostatnim tygodniu maja w podostrowskim Michałkowie i jak zapowiadają organizatorzy w tym roku będzie jeszcze ciekawiej. Festyn Lotniczy “Lotnisko bliżej miasta” po raz pierwszy został zorganizowany w maju ubiegłego roku. Ideą dwudniowej imprezy było ukazanie i przybliżenie społeczeństwu historii oraz dokonań Aeroklubu Ostrowskiego, rozbudzenie zainteresowań sportami lotniczymi oraz ukazanie nowoczesnego oblicza lotnictwa. Propozycja spędzenia majowego weekendu w aktywny sposób przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom Południowej Wielkopolski. Na lotnisku zgromadziły się tłumy. Reakcje uczestników festynu i zaproszonych gości upewniły organizatorów, że warto przedsięwzięcie kontynuować.

26-27 maja 2012 roku odbędzie się II Festyn Lotniczy “Lotnisko bliżej miasta”


Przygotowania trwaja od miesięcy. Zespół organizacyjny pracuje nad udoskonaleniem festynu, poprawą bezpieczeństwa i komunikacji. Potwierdzone są już gwiazdy tegorocznej edycji.

Swoją obecność w Michałkowie potwierdził litewski pilot Jurgis Kairys – niekwestionowany mistrz akrobacji samolotowej. Jego pokazy charakteryzują się ogromną dynamiką i niezwykłym kunsztem pilotażu.

Po michałkowskim niebie, swoim samolotem Extra 330LC, latał będzie także Mistrz Polski w Akrobacji Samolotowej, Człowiek Roku General Aviation 2011 w Plebiscycie “Lotnicze Orły” Artur Kielak.

To jedne z największych atrakcji tegorocznego festynu, ale nie jedyne. Goście będą mogli zobaczyć samoloty należące do Polskich Sił Powietrznych, reprodukcje jednostek historycznych, a także balony, motolotnie i pralalotnie. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.festynostrow.pl

Organizatorami Festynu Lotniczego są Stowarzyszenie Lotnisko Bliżej Miasta, współorganizatorem Aeroklub Ostrowski oraz Powiat Ostrowski

II Festyn Lotniczy
26-27 maja 2012
lotnisko w Michalkowie
ZAPRASZAMY!

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.