Slalom – nowe skrzydło Ozone

SLALOM powstał przede wszystkim z myślą o pilotach średnio zaawansowanych i zaawansowanych, którzy, nadążając za “duchem czasu” i kierunkiem rozwoju sportu motoparalotniowego chcieliby wyposażyć się w sprzęt najnowszej technologii, który pozwoli im na podniesienie poziomu swoich umiejętności w lataniu precyzyjnym. Paralotnia ta jest przeznaczona do latania szybkiego, dynamicznego, precyzyjnego, do zabawy w locie nisko nad ziemia, do wykonywania ciasnych zakrętów przy maksymalnej prędkości. Powyższa charakterystyka czyni ten model paralotni idealnym narzędziem do zawodów precyzyjnych i slalomowych, które od niedawna stają się coraz bardziej popularne.

Opis autorstwa Emilii Plak pochodzi ze strony http://www.flyozone.com/paramotor/pl/products/gliders/slalom/info/

SLALOM – jak jego nazwa wskazuje – został zaprojektowany dla pilotów lubiących dynamiczne latanie nisko nad ziemią, lecz niektóre cechy, czynią go również idealną paralotnią do długich przelotów turystycznych. Slalom powstał bowiem na bazie tego samego profilu co Speedster – jedna z najbardziej popularnych paralotni PPG i dziedziczy po niej najlepsze cechy: prędkość, łatwość użytkowania oraz olbrzymi zakres bezpieczeństwa.

Dzięki profilowi OZRP (Ozone Reflex Profile) oraz zmniejszonej powierzchni nośnej, Slalom jest jedną z najszybszych paralotni dostępnych obecnie na rynku. Jego olbrzymia zaletą jest łatwość użytkowania. Slalom – podobnie jak Speedster czy Viper – niezwykle łatwo i lekko napełnia się przy starcie nawet przy bezwietrznej pogodzie, a rozbieg – mimo mniejszej powierzchni nie wymaga długiego dystansu. Slalom jest też przyjemnie łatwy i bezpośredni w sterowaniu, co każdy średnio doświadczony pilot odczuje juz w pierwszych minutach lotu.

Slalom nie zaskoczy Cię żadnym niespodziewanym zachowaniem. Dopuszczalne jest używanie tradycyjnych sterówek niemal w całym zakresie trymerów. Również speed system można używać w dowolnej pozycji trymera. Taśmy nośne posiadają przejrzystą i prostą konstrukcję bez żadnych zbędnych elementów, zatem ich obsługa i sterowanie skrzydłem jest komfortowe i zrozumiałe.

Nowatorskim rozwiązaniem jest nowy system sterowania TST, który w paralotni Slalom został nazwany – multiball. Multiball to system sterowania pozwalający na kontrolę kierunku przy maksymalnej prędkości. Jest to rodzaj wielopoziomowego uchwytu zaprojektowanego do rożnych zastosowań, zależnie od sytuacji w locie oraz – co najważniejsze – do każdego systemu podwieszenia. Multiball jest również zaawansowanym narzędziem dla zawodników do wykonywania slalomów.

Idealnie dopracowanym szczegółem charakterystyki lotu jest wykonywanie ciasnych zakrętów i natychmiastowa zmiana kerunku. Właściwie jedynie ta cecha czyni go paralotnią dla bardziej zaawansowanych. Slalom posiada bardzo dużą prędkość w linii prostej, a wejście i wyjście z zakrętu wykonuje bardzo szybko i płynnie, pozwalając na łatwą kontrolę wysokości, bez niepożądanego efektu “balonowania” (wyskakiwanie do góry przy odpuszczeniu speed’a). Slalom niezwykle łatwo i dynamicznie zmienia kierunek lotu bez nadmiernie dużych sił na linkach sterowniczych. Dzięki takiej charakterystyce jest nie tylko świetnym narzędziem do zawodów slalomowych, lecz niezwykle przyjemną paralotnią do precyzyjnych lotów i zabawy nisko nad ziemią.

Slalom, pomimo swojej nazwy sugerującej skrzydło zawodnicze, jest idealną paralotnią dla każdego średnio zaawansowanego i doświadczonego pilota, który lata regularnie, często i chciałby rozwijać swoje umiejętności w lataniu precyzyjnym. Pozwoli Ci na stopniowe ulepszanie swoich umiejętności z jednoczesnym zachowaniem dużego marginesu bezpieczeństwa, ponieważ jest niezwykle odporny na podwinięcia. Slalom świetnie zachowuje się w trudniejszych warunkach i przy silnym wietrze. Jest też idealny do długich przelotów, co czyni go jednym z najbardziej uniwersalnych i komfortowych modeli dostępnych aktualnie na rynku.

źródło: http://www.flyozone.com/paramotor/pl/products/gliders/slalom/info/

Skrzydło do kupienia u Waltera Wojciechowskiego

mail: xcwalter@o2.pl
telefon: 0-502-403-765

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Slalom – nowe skrzydło Ozone

  1. kajan komentarz:

    Skrzydelko piekne teraz do tego bardzo dynamiczny silnik
    i mamy zawody wygrane,silnik szybki bez jakiejkolwiek dziury
    rezonansowej..to musi byc ,,X-170″ dajacy ciag 65-70 kg
    Ps.to nie jest marketing