Nowa wersja słuchawek z Bluetooth od Spidera

Firma Spider jest znana każdemu pilotowi paralotni. Oprócz elektroniki typowo „silnikowej”, produkuje ona także kaski z łącznością. Czym odróżnia się od konkurencji? Jakością oraz ceną. Sam korzystam z produktów firmy i jeszcze się nie zawiodłem. Tym razem firma przygotowała wersję słuchawek z łącznością bezprzewodową do podłączenia smartfona. Po co? Otóż tego typu łączność może się bardzo przydać szczególnie pilotom, którzy wykonują dłuższe loty. Przecież nawet podczas przelotu może się zdarzyć, że może zadzwonić małżonka lub dziewczyna, która ma akurat bardzo pilną sprawę (np. w drodze powrotnej kup ziemniaki). A tak na serio, to czasem po prostu trzeba być pod telefonem, ponieważ tego wymaga praca. No i dzięki firmie Spider, od teraz każdy z Was może być zawsze „pod telefonem”.

Rozwiązanie polega na umieszczeniu moduł BT w nausznikach. Dzięki temu dotychczasowe wersje Peltor III, Peltor X4 i Peltor X5 firma oferuje w nowej wersji BT! Oczywiście słuchawki obsługujące BT dalej pełnią standardową funkcję – można je używać jak dotychczas. Dzięki temu rozszerzeniu, Wasze słuchawki można użytkować jednocześnie z krótkofalówką oraz z telefonem lub smartfonem wyposażonym w funkcję BT. Nauszniki mają wbudowany wewnętrzny akumulator zapewniający pracę BT przez około 8h latania non stop, zaś ładowanie odbywa się przy pomocy ładowarki telefonicznej (czas ładowania około 3h).

Jesteście ciekawi jak to działa?
Funkcja Bluetooth ma odrębne – szerokopasmowe głośniczki, zaś do obsługi dźwięku z krótkofalówki zastosowano głośniki wąskopasmowe (dają lepszą słyszalność mowy). Głośniczki szerokopasmowe dla funkcji BT pozwalają uzyskanie doskonałej jakości dźwięku, aby np. rozmawiać z szefem/żoną/kochanką jak by byli obok! Oczywiście funkcja Bluetooth obsługuje także wszelkie dźwięki z telefonu – np. można odtwarzać komunikaty czy zapisane w telefonie instrukcje w formacie np. mp3.

Sama funkcja BT obsługiwana jest tym samym mikrofonem różnicowym, a dzięki rozmawiając z szefem, mamy gwarancję, że nie usłyszy on żadnych dźwięków silnika i będzie  przekonany, że ciężko pracujemy w biurze.

Urządzenie nie ma żadnych niepotrzebnych bajerów – w lotnictwie to ogromna zaleta. Po prostu włączasz i po 2-3 sekundach działa. Chce wyciszyć rozmowę? Nie ma sprawy – masz pokrętło. Chcesz odebrać telefon (dzwonek słychać w słuchawkach) – klikasz raz przyciskiem. Chcesz zakończyć połączenie – klikasz drugi raz. Chcesz wybrać ostatnie połączenie bez grzebania po kieszeniach (bezpieczeństwo!) – klikasz szybko dwa razy przycisk. Prawda że proste?

Zalety sprzętu firmy Spider? 

  • Niezawodność;
  • Niska cena;
  • Serwis

Producent: https://spider24.pl

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.