Jakie nowości na rok 2024 w silnikach Motoroma?

Wał Korbowy

W stopce korbowodu wałów korbowych zostały zastosowane posrebrzane podkładki i koszyczek łożyska igiełkowego. To ulepszenie zmniejsza tarcie łożyska igiełkowego w otworze stopki i w sworzniu korbowodu. Dodatkowo zbadaliśmy, że dzięki temu łożysko igiełkowe mniej się grzeje, nie powoduje zatarcia i zmniejsza znacznie wytarcie sworznia. W konsekwencji wał korbowy mniej się zużywa.

Łożyska

Zauważyliśmy, że podczas silnego nagrzewania karteru, łożysko może się delikatnie obracać w karterze, co może w rzadkich przypadkach prowadzić do szybszego zużywania się gniazda łożyska. Obecnie w łożysku na wale od strony paska napędowego (na zewnętrznej bieżni) wykonujemy wystający około 1 mm kołeczek, który uniemożliwia obrót łożyska po nagrzaniu się karteru powyżej 80stC. Dzięki temu, zapobiegamy wytarciu się gniazda łożyska w karterze, a dodatkowo przedłuża się trwałość łożyska.

Kolejną nowością jest dodatkowy rowek smarujący dla łożysk wału korbowego, który zwiększa ich smarowanie i przedłuża ich trwałość.

Cylinder

W cylindrze Malossi d65 wykonujemy otworek dekompresyjny, który ułatwia rozruch silnika zarówno ręcznie jak i elektrycznie.

Serwis Rozruszników Elektrycznych do Silników Paralotni

Mamy wieloletnie doświadczenie i dobre kontakty z włoską firmą produkującą rozruszniki do napędów paralotni. Na magazynie posiadamy dużą ilość rozruszników oraz części zamiennych. Przypominamy, że oferujemy zarówno sprzedaż, jak i serwis rozruszników!

Sprzedaż Ratalna

Posiadamy podpisaną umowę z Santander Consumer Bank na sprzedaż ratalną. Dzięki temu możesz kupić napęd, silnik czy części zamienne na raty! Umowę sprzedaży ratalnej z firmą Motoroma można zawierać nawet telefonicznie przez e-mail lub bezpośrednio u nas. Kupując na raty możesz wpłacić część wartości napędu, silnika, części, zaś pozostałą  kwotę spłacić ratalnie!

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.