Firma EGO prezentuje napęd MOTOROMA EGO

Jedną z firm, na którą warto zwrócić szczególną uwagę w czasie trwania tegorocznych Para Rudników jest nowo  powstałe EGO. Firma dopiero wkracza na rynek, jednak ich innowacyjne rozwiązania skłoniły wykonawców do opatentowania nowatorskich rozwiązań. Nowoczesny sposób rozwiązywania problemów motoparalotniarzy stawiają ją w czołówce. EGO powstało w Polsce, w okolicach Warszawy na początku 2014 roku.  Głównym produktem firmy jest napęd paralotniowy na bazie silnika Motoroma. Jest to specjalnie tuningowany sprawdzony na rynku silnik. Zmieniony został typ zapłonu, rozwiercono otwór wylotowy z cylindra, co zmniejszyło temperaturę silnika, dołożono koło zamachowe i zmieniono szarpaczkę, co zwiększa żywotność silnika.

Szczególną uwagę zwrócono na rezonans, który po wielu próbach stał się idealny. Napęd ma zwartą i kompaktową budowę. Podniesiono maksymalnie zbiornik paliwa, co poprawiło aerodynamikę. Było to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanej rurze rezonansowej.  Uwagę zwraca kosz wykonany z aluminium, który wykazuje się bardzo dużą sztywnością i jednocześnie prostotą wykonania, a całość komponuje się w niesamowity design. Przy produkcji kosza zastosowano cienką, bezwęzłową siatkę, choć jak się dowiedziałem, przy zakupie napędu istnieje możliwość wyboru oplotu. Siatka może być zamocowana na stałe do ringu lub może być montowana na ring za pomocą rękawa. Firma twierdzi, że jest to zupełnie nowe rozwiązanie, które nie wymaga wymiany oplotu nawet przy uszkodzeniu ringu! Szczególną zaletą kosza jest jego modułowość, co sprawia, że w przypadku uszkodzenia dowolnego elementu możliwe jest jego dokupienie (ring, promień, stopka) i nie wymaga to żadnych nakładów (spawania, gięcia), co zmniejsza koszty naprawy. Kupując napęd lub kosz firmy EGO, klient ma możliwość wyboru dowolnego koloru z palety RAL. Do kosza można dopasować każdy typ silnika zaczynając od Raketa, kończąc na silniku Polini. System składania i rozkładania kosza jest niezwykle prosty, szybki a przy tym złożony kosz nie zajmuje dużo miejsca, co rozwiązuje problem przewożenia go w samochodzie.
egomoto2
Oprócz napędów, firma EGO będzie sprzedawać śmigła kompozytowe dwu i trójłopatwe (stałe i nastawne), manetki, specjalnie zaprojektowane uprzęże (wygoda). To co co zwraca szczególną uwagę przy produktach firmy EGO to oprócz wygody i bezpieczeństwa, bardzo ciekawy design.
Nadchodzi EGO…….
MOTOROMA EOS

MOTOROMA EGO

eos3

 

Dodaj do zakładek Link.

6 odpowiedzi na „Firma EGO prezentuje napęd MOTOROMA EGO