Ventor z największym na rynku zbiornikiem paliwa!

Ponieważ rozwój i upowszechnienie się skrzydeł samostatecznych zaowocowały zmianą charakteru latania ppg, piloci coraz częściej decydują się na długotrwałe, często wielogodzinne loty. Pojawiła się też potrzeba zabrania wystarczającej ilości paliwa, niezbędnej do bezpiecznego wykonania zaplanowanego przelotu. Troska o wystarczający zapas paliwa, zwłaszcza gdy zmianie ulega prędkość i kierunek wiatru, należy zwykle do najważniejszych zmartwień każdego pilota niezależnie od długości zaplanowanej trasy. Aby zapewnić możliwość wykonywania najdłuższych przelotów a jednocześnie móc latać nawet z bardzo małym zapasem paliwa, postanowiliśmy wprowadzić nowe, znacznie większe zbiorniki, o zmienionym kształcie. Już we wrześniu uruchomiliśmy produkcję zbiorników 16-to litrowych. Teraz nadszedł czas na na zapowiadaną jeszcze większą pojemność – 19 litrów!

Nowy zbiornik 19-to litrowy waży 1250g i jest wyposażony standardowo w zaworek napowietrzający oraz wewnętrzny filtr paliwa, który wybiera całe paliwo co do grama. Rezygnujemy tym samym ze stosowania zewnętrznych filtrów paliwa montowanych na przewodach, które podlegały okresowym wymianom. Kształt nowych zbiorników w przeciwieństwie od istniejących dotychczas na rynku największych zbiorników, zawęża się od góry do dołu.

Cecha ta ma decydujące znaczenie dla:

 • zmniejszenia cienia aerodynamicznego oraz poprawy opływu strug dla końcówek śmigła. Zaobserwowaliśmy znacznie mniejsze drgania łopat przy jednoczesnym obniżeniu hałasu,
 • bezpieczeństwa pilota przy upadku, czy uderzenia napędu o ziemię, gdyżim bliżej końcówki śmigła tym odległość od powierzchni zbiornika jest większa.
 • zawężenie o podstawy powoduje, że przy niewielkiej ilości paliwa nie występuje groźba zasysania powietrza do przewodów paliwa mogąca zatrzymać silnik. Dotyczy to nie tylko gwałtownych zakrętów ale też ostrego wznoszenia także bardzo głębokiego przepadania.

Zadbaliśmy również o to, aby nowe zbiorniki o pojemnościach 16 i 19 litrów mogły być bez trudu zamontowane do wszystkich naszych napędów produkowanych od 2005 roku.

źródło: www.techno-fly.com

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

4 odpowiedzi na „Ventor z największym na rynku zbiornikiem paliwa!

 1. arek komentarz:

  Pojemna bestia.
  Jak bym taki zamontował do mojego Raketa to by mi dnia zabrakło żeby wylatać całe 19 litrów … inna sprawa czy bym dał radę polecieć z takim balastem 🙂
  Pzdr
  arek

 2. Marek Mazur komentarz:

  Witam

  >zawężenie o podstawy powoduje, że przy niewielkiej ilości >paliwa nie występuje groźba zasysania powietrza do przewodów >paliwa mogąca zatrzymać silnik. Dotyczy to nie tylko >gwałtownych zakrętów ale też ostrego wznoszenia także bardzo >głębokiego przepadania

  Ciekawe czemu nikt nie wpadł na pomysł zrobirnia studzienki wewnątż zbiornika , jak np. w fordzie tam pomimo płaskiego zbiornika paliwo jest wyssane do zera .

  Pozdrawiam M.M.

 3. Rafi komentarz:

  Fajny zbiornik,z tego co słyszałem do Ventora Ultra pasuje tylko 16 litrowy.
  Widzę że Techno-Fly zastosował filtr w zbiorniku,tak samo jak EC Extreme.
  Mimo wszystko chyba warto dodatkowo filtrować paliwo przed wlaniem do zbiornika,wystarczy dokupić filtr,gruszkę,kawałek aluminiowej rurki,weża paliwowego i filtr gotowy.
  Taką filtrację zawsze zalecała firma Techno-Fly w swoich Ventorach.

  Pozdrawiam

 4. andrzej:] komentarz:

  Cześć.
  Do wersji ULTRA tez?
  Pozdrawiam andrzej:]