Słuchawki z łącznością do kasku PPG od Spidera

3946874607Firma Spider (znana z produkcji m. in. Air Kontroler Spider) w prowadza na rynek nowe produkty. Na początek jest to zestaw słuchawkowy do łączności w kasku zbudowany z wysokiej jakości komponentów. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na dobrej jakości urządzenia, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania oraz wysokimi parametrami funkcjonalnymi. Podstawowy zestaw to komplet, który wystarczy zamocować w dowolnym kasku. W zestawie znajduje się przewód dopasowany indywidualnie do niemal dowolnego radiotelefonu.

Uchwyty, to popularne i sprawdzone ochronniki Peltor III – spotykane w wielu tego typu konstrukcjach. Zastosowano bardzo solidne przewody. Może więc skończą się problemy z pękającymi przewodami.  Słuchawki posiadają przycisk na lewym nauszniku, a dodatkowo – gniazdo do  przycisku na palec.

3946874607_2

Zastosowano drogi, lecz bardzo dobry mikrofon dynamiczny różnicowy. Z jednej strony profesjonalny mikrofon oraz wysokiej jakości złącza i komponenty znacznie zwiększają koszt produkcji, lecz jak stwierdził producent – “Przetestowaliśmy w różnych warunkach wiele mikrofonów. Testy wykazały, że mikrofon jest bardzo ważny, lecz nie jest to jedyny ważny komponent – dobry mikrofon spełni swoje zadanie tylko wówczas, jeśli będzie współpracował wysokiej jakości pozostałymi komponentami. W drodze wielu testów zapewniliśmy nie tylko bardzo czytelny przekaz mowy, lecz jednocześnie dobrą separację hałasu silnika i dodatkowo dużo większą odporność na zakłócenia”.

Mikrofon został zamocowany na wysięgniku typu “gęsia szyjka”. Zapytałem konstruktora o parametry i podzespoły, z jakich powstał opisywany zestaw. Jeśli zestaw zostanie dobrze przyjęty przez pilotów, może być to dobry produkt, wśród często spotykanej tandety.

3946874607_3

Jeśli nie czujesz się na siłach, by zbudować własny zestaw słuchawkowy, zależy ci na jakości i pewności, “żeby to na pewno poprawnie działało”, zestaw ten spełni twoje oczekiwania. Wystarczy dokupić dowolny kask za 50zł i cieszyć się profesjonalnym zestawem łączności.

Firma zamierza niebawem wypuścić na rynek wersję z interkomem dla pilotów tandemowych. Będzie to wysokiej jakości zestaw dla pilota oraz drugi zestaw dla pasażera. Będą też kompletne kaski z łącznością. Urządzenie jest obecnie w fazie testów i nie jest znana data premiery.

Gdzie kupić?

Allegro: http://allegro.pl/sluchawki-do-kasku-ppg-i3946874607.html

lub w siedzibie firmy Spider pod numerem 607 441 596

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.