RedHead 180 – silnik marzeń z Chin?

Przedstawiamy poniżej krótką informację na temat ciekawego silnika – Red Head 180 firmy SkyToy. Niby żadna rewelacja. Ale silnik kosztuje tylko 7000 zł a części są śmiesznie tanie. Poza tym potrafi pracować na pełnych obrotach przez 2 godziny (na innym wideo 8 godzin – test nocny), co przedstawiamy na filmie. Nie jest to wersja oficjalna i stanowisko producenta. Znaleźliśmy taki silnik w sieci i postanowiliśmy o nim napisać. Wiadomo – marketing to jedno, a życie – to drugie. Jeśli jednak faktycznie jest tak dobry, jak go opisują, to byłby to naprawdę dobry produkt. Na razie jest popularny w Stanach Zjednoczonych. Ale kto wie? Moster zanim dotarł do Polski na pewno był  znany za granicą. RedHead 180 posiada tak wiele zalet, że warto przyjrzeć mu się bliżej.

Dane techniczne
Typ silnika: 2-Stroke
Moc: 25-27KM
Pojemność skokowa: 178cm3
Cylinder: 66mm
Suw: 52mm
Starter: Szarpaczka
Przełożenie: 2.8:1
Gaźnik: WB37 Membranowy
Śmigło: 49X28
Cylinder: Pokryty ceramiką SIC
Ciąg: 150+lbs @ 7400RPM
Maksymalne obroty silnika: 9000
Stopień sprężania: 12:1
Świeca zapłonowa: NGK B8ES lub B7ES
Waga: 15.3kg/ 33.7lbs kompletny (z wydechem i mocowaniami)
Pasek: 15 rib PJ 508mm Optibelt Niemiecki
Zapłon: Japoński Solid State Electronics

Cena kompletnego silnika to 1749 $

Poniższy film przedstawia wielogodzinne testy wytrzymałościowe silnika RedHead 180. Silnik został zamontowany na hamowni i podłączony do baniaka z benzyną. Manetka na full i tak zostawiony. Wynik? Działał 8 godzin bezproblemowo i oczywiście się nie rozleciał. Wszystko dzięki dobrego odprowadzania temperatury i wzmocnionych łożysk.

Jeden z filmów odsłania nieco tajemnic produkcji silnika RedHead 180 i zawierają dozę czarnego marketingu w stosunku do konkurencyjnego JPX Italia. Mimo wszystko filmy warte są obejrzenia, ponieważ pokazują np. jak są produkowane ważniejsze elementy silnika.

Według filmu silnik pracował non stop na pełnym ciągu 8 godzin, co jest nie lada wyczynem – jeśli oczywiście to prawda.


RedHead 180 Engine
Obecna cena to 1749$ ale ciekawe co oznacza dożywotnia gwarancja? Ciąg prawie 80kg. Moc 25-27KM.


RedHead 180 easy start

Lekki rozruch silnika RedHead 180. Wygląda na naprawdę lekki i bezproblemowy.


RedHead 180 paramotor part one

30% lepsze chłodzenie (niż konkurencja), lepszy wydech, powiększony otwór wydechowy, ulepszone kanały płuczące, lepsze łożyska.RedHead 180 produkcja

Produkcja najważniejszych elementów silnika.

Jeśli to co piszą i pokazują o tym silniku jest prawdą, to produkt wydaje się być bardzo dobrym silnikiem. Jeśli macie jakieś doświadczenia, informacje itp o tym silniku, zapraszamy do komentowania i kontaktu.

Tekst i materiały: Cra3y & LK

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.