Pararudniki 2019 1-2 czerwca 2019

Zapraszamy na dziewiątą edycję ParaRudników. Targi odbędą się w dniach 1-2 czerwca 2019 r. Od kilku lat wiosną lądowisko Aeroklubu Częstochowskiego staje się polską stolicą sportów lotniczych, ze szczególnym naciskiem na paralotniarstwo. W tym roku mamy w planie kontynuację zeszłorocznego pomysłu na kształt naszej imprezy. To ma być ogólnopolski zlot paralotniarzy, zarówno swobodnych jak i napędowych.

Do waszej dyspozycji będzie olbrzymia przestrzeń lotniska, jego okolic, wyciągarka paralotniowa, pole namiotowe przy startowisku i sztab zaangażowanych całym swoim paralotniowym sercem ludzi.

Pararudniki

Szczególnie zapraszamy środowiska, grupy, kluby, które mają energię by ruszyć w świat, polatać gdzieś dalej niż tylko wokół własnego komina. Czas pokazać się światu 🙂

 Będą powietrzne wycieczki, symulatory, zawody dla lotniczych amatorów, pokazy, plac zabaw dla dzieci i ognisko z muzyką na żywo. Zastanawiamy się nad festiwalem filmowym, czy formą zawodów. Trwają pracę nad legalnym przelotem nad miastem.

 Na targach przeważają firmy oferujące sprzęt paralotniowy – skrzydła, uprzęże, spadochrony, wózki, napędy, odzież, kaski, sprzęt łącznościowy i nawigacyjny. ParaRudniki dają możliwość przetestowania paralotni i napędów.

Ciekawostki:

 1. ParaRudniki odwiedzi Paweł Faron, wieloletni członek kadry narodowej, paralotniowy mistrz Polski i trzykrotny uczestnik najbardziej znanego w świecie paralotniowym wyścigu Red Bull XAlps. Paweł jest przedstawicielem na Polskę firm Triple Seven, Supair, SkyBean, Flytec, Naviter.i NearBirds, ale przede wszystkim jest promotorem latania z lekkim sprzętem. Na Pararudniki przywiezie elektoronikę Naviter, Fly Tec, Skybean, Vario plus, LeBipBip, a także  spadochrony i uprzęze  marki Air Vuisa, uprzeze Supair. Paralotnie 777gliders, Supair i Flow paragliders. Zapraszamy na stoisko firmy FlyLite. Paweł to bardzo otwarty i wesoły człowiek, chętnie opowiada o swoich przygodach i oferowanym sprzęcie.
 2. Pro Fly zaprezentuje ofertę silników jeszcze większa niż w zeszłym roku. Będzie silnik Black Bull w nowej odsłonie, Black Devil również nowy, Vittorazi Moster, Simonini 250, Simonini 140, Cors-air Black Bee, prawdopodobnie Simonini Mini3. Pokażą kilka napędów, oraz nową trajkę, której jeszcze nie ma na rynku, a jej debiut zaplanowany jest na Pararudniki. Będzie monitor multimedialny, gdzie każdy będzie mógł dotykowo palcami powybierać sobie części w sklepie www.shop.pro-fly.pl Pro Fly planuje promocję na części, ok. 10% rabatu na każdy zakup na Pararudnikach. Obecnie w sklepie Pro Fly jest około 400 pozycji, części dostępnych od ręki i do czerwca będzie ich ok. 500, więc będzie z czego wybierać.
 3. W sobotę od 14.00 organizujemy Hyde Park. Kto będzie miał ochotę powiedzieć coś publicznie na temat paralotniarstwa, na Pararudnikach będzie mógł to zrobić. Odkrywcy, marzyciele, fascynaci, producenci, mają możliwość prezentacji swoich pomysłów, wizji i idei. Oddajemy do waszej dyspozycji salę wykładową z krzesłami dla widowni, tablicę sucho ścieralną i rzutnik multimedialny.
   Zgłoszenia przyjmujemy do 1 maja 2019, lub do wypełnienia przewidzianego na wystąpienia czasu. Współczesne skrzydła do PPG  20min + 10min na pytania; Szkolenie paralotniowe, jak zacząć latać? 20min +10min pytania Planujemy też wykład n.t.: przestrzeń powietrzna dla paralotniarzy.
 4. Firma Techno-Fly  w tym roku będzie miała przyjemność zaprezentować na Pararudnikach najnowszą, wzmacnianą  wersję kosza Delta wraz z oplotem z dynemy, nową elektronikę napędu z rozruchem elektrycznym jak również nową kolorystykę napędów która weszła do produkcji od 2019r.
 5.  Będziemy mieli przyjemność zaprezentować po raz pierwszy,  dwa najnowsze  modele skrzydeł produkcji EVEREST GLIDERS  z przeznaczeniem napędowym.  Będzie dostępny model  CROSS dla początkujących pilotów jak również  będzie skrzydło dla średnio zaawansowanych THUNDREBOLT z systemem sterownia 2D i PA  z przeznaczeniem do dobrej zabawy w powietrzu. Oba modele są wykonane w najnowszej technologii i z nowszych, lżejszych materiałów co się przekłada na bardzo łatwy start i dobrą zabawę przy starcie odwróconym. Będziemy mieli na stoisku Octagona 190 jak również Tornado 280, będzie możliwość założenia kompletnego napędu na plecy i jeśli organizacja na to pozwoli będzie możliwość uruchomienia obu napędów. 
 6. Motoroma zaprezentuje kilka swoich nowatorskich koncepcji. Będzie RK1-180LCE, jak zapewnia konstruktor Roman Kepler niezwykle mocny i niezawodny silnik chłodzony cieczą. Każdy zwiedzający będzie mógł przymierzyć się do nowego napędu z silnikiem ustawionym pod kątem 45 stopni. Do wyboru jest wersja z rozruchem ręcznym i elektrycznym, o wyporach stałych lub ruchomych, ze śmigłem wykonanym z włókna węglowego. Będzie klasyka czyli silnik z cylindrem na dole RK1-180/R/180. Kto lubi silniki inne niż wszystkie zobaczy BOKSER 350 ccm JR-350E. Z nowości, oprócz karteru wykonanego  całkowicie z płyty Fortal (stop  aluminium charakteryzujący się podobnymi właściwościami mechanicznymi jak stal) i cylindra  pod kątem 45 stopni, będzie też można zobaczyć nową końcówkę tłumika, o wiele skuteczniej wyciszającą silniki Motoroma i haczyk uziemiający pomocny przy ew. zalaniach świecy.  Każda osoba zainteresowana wyrobami Motoroma otrzyma ulotkę, cennik oraz wyczerpującą informację o  produktach.
 7. Centrum Paralotniowe to największy w Polsce, kto wie czy nie w Europie, a może i na świecie żywy sklep paralotniowy. Swoją siedzibę mają w Orzeszu, przy ulicy Żorskiej 232 i każdy kto tam zawita zostanie oszołomiony skalą tego przedsięwzięcia. Na półkach zobaczy dziesiątki kasków do latania swobodnego i PPG, uprzęży, spadochronów ratunkowych, krótkofalówek, kontenerów zewnętrznych, wariometrów i wiatromierzy. Oczywiście chłopaki mają również w ofercie napędy i silniki napędowe, oraz paralotnie. Duuużo paralotni.  Paralotni do wszystkiego.  Mają paralotnie termiczne i napędowe, tandemy, skrzydła dla dzieci, do speedflyingu i hike&fly. Cechą szczególną Centrum jest to, że możemy u nich kupić każdy, najdrobniejszy glajciarski drobiazg. Speed Systemy, podnóżki, karabinki, klamerki, wskaźniki wiatru,  kokpity, worki balastowe, obuwie, linki, gadgety i nie starczy mi dnia, żeby wszystko wymienić. Po prostu wejdźcie na stronę https://sklep.centrumparalotniowe.pl i przekonajcie się sami. 
 8. PPGant – Napędy/wózki paralotni.
 9. Dokuda – modele samolotów i zabawki o tematyce lotniczej i militarnej, latawce, lotniarze, szybowce do rzucania,
 10. Aleksandra – wiatrakowce.
 11. Kite4Fun-modele paralotni, latawce jednolinkowe, akrobacyjne, komorowe i zdalnie sterowane.
 12. Etank –  paliwa lotnicze i sprzęt do dystrybucji.
 13. Naltex – uprzęże, kombinezony, pokrowce i inne teksytlia paralotniowe

Wszelkie istotne informacje będą się pojawiać na naszej stronie www.pararudniki.pl i na FB

Pozdrawiam serdecznie,
Walter Wojciechowski
tel. 502 403 765

AEROKLUB CZĘSTOCHOWSKI Siedziba: ul. P.O.W. 4
42-200 Częstochowa
Lotnisko – Rudniki, Kościelec
ul. Jana Pawła II 101
42-240 Rudniki
Tel/fax: 48 730 995 769
acz@aeroklub-czestochowa.org.pl
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.