Moster – wrażenia z pierwszego lotu

Dnia 4 września 2010 udało mi się polatać na napędzie EcExtreme EC-25 Moster. W sumie wystartowałem 2 razy. Choć teraz siedzę i piszę, wciąż nie mogę opanować emocji po locie. Moster to moc. I to nie byle jaka. Nie wiem, czy rzeczywiście ma ponad 80 kg ciągu, ale powiem Wam, że ja ten ciąg czułem. Co dziwne nie na plecach, bo napęd posiada wygodne podwieszenie i uprząż, która separuje skutecznie pilota od silnika. Co więcej, lecąc nie czuć naporu napędu. W każdym razie jest to bardzo wygodne i dobrze dograne. Uprząż posiada fajne zapięcia, które umożliwiają skuteczny balans ciałem. Zapraszam do oglądnięcia filmu, jaki na szybko nakręciliśmy. Wiem, nie mam szczęście do operatorów, ale dobrze, że nakręcone.

Napęd oferuje wręcz niesamowity ciąg. W pewnym momencie miałem 4m/s do góry. Wiem, musiała być jeszcze jakaś termika, bo to przecież niemożliwe. Omal nie przeciągnąłem skrzydła przy trymerach na 3 przy mojej wadze ponad 90kg. Odwróciłem się pod wiatr, dałem pełny palnik i zobaczyłem niebo. Musiałem odpuścić. Jedno jest pewne. To prawdziwa moc. Najbardziej podoba mi się lekkość napędu i jego wyważenie na plecach. Można spokojnie trzymać napęd na plecach i rozkładać sobie skrzydło. Waga jest niewątpliwie plusem.  Start na takim napędzie to bajka. Pod koniec dnia, gdy już słabo wiało, wystartowałem po kilku krokach. Podczas podnoszenia skrzydła czy  też latania uprząż przekazuje sporo informacji od skrzydła.

Naprawdę mam tutaj duży zapas mocy. Jak duży? Nie wiem. Nie miałem podłączonego speeda, ale wrażenie miałem takie, jak bym latał na wolnych obrotach. Pewnie jestem przyzwyczajony do mojej szlifierki Fly100evo. Moc sprawia, że podczas dynamicznego latania czuć zapas mocy, co daje większą frajdę. Na filmie latałem napędem kolegi. Zrobiłem dwa króciutkie loty, bo napęd jest jeszcze nie dotarty. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

“Wnioski” końcowe

Ja chcę Mostera! Musze go mieć! A jak już będę miał, napiszę o tym długi artykuł i odpowiem na Wasze pytania. Pomierzę dokładne wznoszenia, bo może dzisiaj może pomiar był niedokładny? Zawyżony?  Porobię więcej zdjęć, nakręcę film z ziemi i z lotu. Przyjedźcie w październiku na zlot do Sarzyny żeby osobiście wypróbować Mostera. Myślę, że wart jest zainteresowania. Zaglądajcie na moją stronę. Na pewno będzie informacja o terminie zlotu.

P.S. Sprzedam Vittorazi Fly100evo. Mało latany. Nalot 25 godzin. Sprzedaję, bo kupuję Mostera.

Producent: tel. 508257257

e-mail: marketing@ecextreme.pl
EC Extreme sp z o.o
ul Żwirki Wigury 56
43-190 Mikołów

Pozdrawiam i może jutro coś jeszcze dopiszę. Na razie jestem zbyt podekscytowany.

Leszek Klich

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Moster – wrażenia z pierwszego lotu

  1. erik komentarz:

    Paramotor EC 25 With Moster engine of Vittorazi price and I wonder whether it is possible to pay no tax. l.p erik slovenia

  2. erik komentarz:

    Paramotor EC 25 With Moster engine of Vittorazi price and I wonder whether it is possible to pay no tax l.p erik slovenia