Techno-Fly wprowadza kewlarowe manetki do Ventora

Polski producent napędów Techno-Fly planuje wprowadzenie ergonomicznych i lekkich manetek gazu do napędów Ventor. Projektant i pomysłodawca manetki – Mariusz Bielec włącza się do zespołu Techno-Fly. Nowa wersja manetki waży jedynie 39 gramów i jest prawdopodobnie najlżejszą manetką na świecie. Wytrzymuje mocne uderzenie górskim butem na betonie. Materiały, z którego została wykonana to kompozyt szklano-węglowo-kevlarowy+żywica lotnicza. Wyposażona w niezawodny hermetyczny przełącznik, który uniemożliwia przypadkowe wyłączenie silnika. Manetka została zaprojektowana w sposób, który eliminuje uszkodzenia, gdyż linka nie ociera o żadne elementy. 

Ergonomia na najwyższym poziomie zapewnia komfortowy chwyt sterówki na jeden z trzech sposobów – w zależności od upodobań pilota.

Przełożenie w dźwigni daje bardzo precyzyjne sterowanie w zakresie funkcjonowania ludzkiej dłoni.  Projekt manetki trwał 10 miesięcy i obejmował testy: wytrzymałości, niezawodności i ergonomii. Po wielu miesiącach prób, produkt ten będzie dostępny dla najbardziej wymagających pilotów.


Kliknij na zdjęciu, aby powiększyć

Nowe manetki producent planuje wprowadzić w napędach Ventor od czerwca 2010 roku za dopłatą 150 zł. Manetki będą także dostępne osobno. Ich cena to 360zł z VAT.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Techno-Fly wprowadza kewlarowe manetki do Ventora

  1. Rafi komentarz:

    Manetka jest super,z tego co wiem również firma EC Extreme wprowadziła ją do swoich napędów.