Zbigniew Gotkiewicz na Pararudnikach

Środowisko paralotniarzy jest najbardziej anarchistyczne wśród lotników. Paralotniarze nie mają autorytetów, nie znoszą przepisów. Szukają wolności i nie pozwalają sobie narzucić czegokolwiek. Sam taki jestem – przyznaje Zbigniew Gotkiewicz, pilot szybowcowy i paralotniowy, który wygłosi dwa wykłady podczas Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki, które odbędą się w dniach 2 i 3 czerwca br. na lotnisku Rudniki Aeroklubu Częstochowskiego. Będzie mówił o lataniu przelotowym oraz o zagrożeniach związanych z obsługą napędów paralotniowych, na podstawie analizy wypadków. – Paralotniarze odrzucają wiedzę i doświadczenie kolegów. Trzeba do nich dotrzeć – podkreśla.

Zbigniew Gotkiewicz lata na paralotni od ponad 20 lat. Przesiadł się na glajta z szybowca, bo chciał być niezależny, latać nie pytając o zezwolenia, zgody, mieć sprzęt w plecaku i startować kiedy, i gdzie się chce.

– Realizuję najprostsze marzenie o lataniu. To mnie zaspokaja. Na szybowcu łatwiej się lata, ale większą satysfakcję ma się latając na paralotni. To doznania najbardziej intensywne – zapewnia Zbigniew Gotkiewicz, członek Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego, instruktor, a także oblatywacz prototypów skrzydeł. Podkreśla, że paralotniarstwo to piękny lotniczy sport. – Przychodzą do nas ludzie 60-, 70-letni, którzy wszystko już osiągnęli. Orientują się jednak, że jest rzecz, której nie zrobili w swoim życiu, a bardzo jej pragnęli. Uczą się latać na paralotni i latają. Spełniają swoje marzenie.

Cały artykuł można przeczytać na stronie Lotnicza Polska http://lotniczapolska.pl/Zbigniew-Gotkiewicz-na-Pararudnikach-,24326

Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Zbigniew Gotkiewicz na Pararudnikach

  1. tomek mówi:

    rafi miszcz!!!

  2. Rafi mówi:

    Jak pogoda dopisze,to “Para-Rudniki” będą hitem i taką imprezę będziemy zaliczać każdego roku,jak kiedyś Para-Giełdę w Warszawie.
    Cieszę się że będzie ciekawie,bo się tam wybieram 😉

    Pozdrówka – Rafi