Zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach 5-6 października 2019

Zapraszamy serdecznie wszystkich motoparalotniarzy i swobodnie latających oraz widownię z całej Polski na oficjalne zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach. Impreza odbędzie się w terminie 5-6 października 2019 roku, w Rostkach koło Pisza. Zaplanowaliśmy dla swobodnie latających możliwość polatania za wyciągarką stacjonarną w ciągu dnia, a zmotoryzowani skorzystają z przelotu malowniczą trasą nad Jezioro  Śniardwy.
Dla chętnych pasjonatów  paralotniarstwa przygotowaliśmy możliwość potrenowania  PG( swobodnie ) i PPG( napęd plecakowy)   lądowania na celność i strącenie pachołków ( opcja dla chętnych ) 
Ponadto w ciągu dnia odbędą się wykłady odnośnie zakresu bezpieczeństwa w lataniu, wykład dotyczący certyfikacji i dopuszczeń sprzętu do lotów  oraz odbędzie się prezentacja produktów przeznaczonych dla środowiska paralotniowego. W planach jest spływ kajakowy rzeką Pisa i odwiedzenie lokalnych  Muzeum w Powiecie Piskim. Jeżeli pogoda dopisze to będziemy latać od rana do wieczora (sobota-niedziela). W sobotni wieczór zaplanowane będzie mazurskie ognisko. 

Koszt uczestnictwa motoparalotniarzy wynosi 100zł i organizator w tej kwocie gwarantuje :

 • zwózkę paralotniarzy przy awaryjnym lądowaniu 
 • poczęstunek na ognisku (kiełbasa, karkówka, chleb, dipy, opał  do ogniska ) 
 • pamiątka z imprezy
 • dyplom pamiątkowy  uczestnictwa i identyfikator 
 • przydział paliwowy 5 litrów 
 • zabezpieczenie medyczne i ppż
 • spływ kajakowy 
 • bezpłatny wstęp do płatnych Muzeum 

Każdy motoparalotniarz przed lataniem obowiązkowo musi wypełnić formularz zgłoszeniowy (rejestracja w biurze pikniku na lądowisku ) i  koniecznie zapoznać się z regulaminem uczestnictwa ( podpisać dokument). 
Ponadto musi posiadać ze sobą:  ŚK, dokument OC, dokument poświadczający dopuszczenie napędu-trajki do lotów, kask, sprawne radio i kartę spadochronu oraz kartę paralotni z aktualnym przeglądem.

Informacje dla swobodnie latających:

 • Koszt jednego holu wynosi 25pln, w karnecie oczywiście taniej . 
 • Klubowicze Stowarzyszenia Mazury Paralotnie z opłaconymi składkami członkowskimi holują się bezpłatnie, po okazaniu karty członkowskiej. 
 • Ponadto każdy pilot chcący holować się w terminie w/w , uprzednio na miejscu musi  uiścić jednorazową darowiznę w kwocie 20 pln na konto naszego  stowarzyszenia .
 • W tytule wpłaty trzeba  napisać: „darowizna na cele  statutowe stowarzyszenia Mazury Paralotnie” 
  I  dopiero wtedy będzie można korzystać z atrakcji dla swobodniaków . Nr konta na naszej stronie http://mazuryparalotnie.pl/kontakt/

Pilot obowiązkowo na miejscu musi przejść przeszkolenie dotyczące bezpieczeństwa, zapoznać się z regulaminem uczestnictwa i wypełnić formularz zgłoszeniowy u organizatora atrakcji . 

Paralotniarz korzystający z holi musi posiadać ze sobą ; ŚK i zaświadczenie o uprawnieniach  H , dokument poświadczający ubezpieczenie OC, kartę  paralotni z aktualnym przeglądem ,  kartę spadochronu (dokument poświadczający resurs zapasu ),kask,radio i swój wyczep. 

Możliwość wynajmu sprzętu do latania na miejscu i osoby zainteresowane przybyciem do nas,  muszą na własne rękę szukać dla siebie bazy noclegowej.  Organizator nie zapewnia uczestnikom  bazy noclegowej . Szczegółowy papierowy harmonogram pikniku , będzie rozdawany w trakcie rejestracji pilota.

Osoby postronne nie związane z naszym sportem , a chcące w trakcie naszej imprezy ujrzeć piękne malownicze pejzaże raju Mazurskiego , owianego 7 Cudem Świata .
Będą mogły przez dwa dni eventu  korzystać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako pasażer   

Prosimy o uprzednie zapisy na loty holowane oraz na loty widokowe motoparalotnią jako pasażer , pod nr tel. stowarzyszenia +48 788 542 478 lub email mazuryparalotnie@vp.pl 

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w celebrowaniu oficjalnego zakończenia sezonu paralotniowego na Mazurach i ujrzenia przecudownej Mazurskiej złotej jesieni z powietrza .

Bądź na bieżąco z informacjami o imprezie i śledź utworzone wydarzenie na Fan Page Facebook Mazury Paralotnie . Link poniżej do wydarzenia w październiku : https://www.facebook.com/events/701571276935894/

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w celebrowaniu oficjalnego zakończenia sezonu na Mazurach i ujrzenia przecudownej Mazurskiej złotej jesieni z powietrza .

Z paralotniowym pozdrowieniem 
Stowarzyszenie Mazury Paralotnie
www.mazuryparalotnie.pl
Facebook Mazury Paralotnie https://www.facebook.com/Mazury-Paralotnie-828377310527449/

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.