Targi lotnictwa lekkiego – PARARUDNIKI

Do Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki już szykuje się na lotnisku Rudniki Aeroklub Częstochowski. W pierwszy weekend czerwca br. targi zgromadzą wystawców sprzętu lotniczego i kupujących. Zaprezentują najnowocześniejsze maszyny lotnictwa cywilnego. Będą im towarzyszyły atrakcje lotnicze i imprezy rekreacyjne. – ParaRudniki Targi Lotnictwa Lekkiego mają szansę stać się marką Częstochowy i regionu. Chcemy, żeby były imprezą cykliczną i prawdziwym świętem lotnictwa – mówi Włodzimierz Skalik, prezes aeroklubów: Polskiego i Częstochowskiego.

W Aeroklubie Częstochowskim już trwają przygotowania do imprezy plenerowej na lotnisku Rudniki w dniach 2 i 3 czerwca br. – Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Założenie organizatorów jest takie, aby przygotować imprezę, która będzie przeglądem tego, co dzieje się w lotnictwie lekkim. Zaproszenie jest skierowane do producentów statków powietrznych i sprzętu lotniczego, ekwipunku do pilotażu, urządzeń nawigacyjnych, telekomunikacyjnych, wyposażenia wnętrz samolotów. Wśród wystawców będą także aerokluby regionalne, szkoły lotnicze i ośrodki szkolenia lotniczego, które przedstawią swoją ofertę szkoleniową. Będzie też giełda używanego sprzętu lotniczego. Lotnisko Rudniki jest idealne na taką imprezę. Na przestrzeń wystawienniczą będą wykorzystane hangary samolotowe i szybowcowe. Jest też miejsce na ustawienie namiotów z ekspozycjami na wolnym powietrzu. Wielkim atutem jest możliwość próbnych lotów i testowania wystawianego sprzętu na ogromnym terenie lotniska. Aeroklub Częstochowski daje także możliwość skorzystania z jego infrastruktury: samolotów holujących, wyciągarek szybowcowych i paralotniowych, stacji paliw. Organizatorzy są gotowi na przygotowanie 200 stoisk wystawienniczych.

Mamy także nadzieję na duże zainteresowanie zwiedzających. Liczymy, że na ParaRudniki Targi Lotnictwa Lekkiego przyjadą spadochroniarze oraz piloci samolotowi, szybowcowi i paralotniowi z całej Polski. Nie tylko ci, którzy latają od lat, ale także  i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z lotnictwem – mówi Jacek Bogatko, dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego.  – Lotnisko Rudniki jest dogodnie położone w centralnej Polsce, przy trasie szybkiego ruchu. Łatwo tu dojechać i dolecieć.

Podczas dwudniowych targów nie zabraknie także prelekcji, wykładów i prezentacji. Przedstawią je organizacje lotnicze i sławy sportów lotniczych. Będą też imprezy towarzyszące. W konkursie amatorskich filmów o lataniu zmierzą się ci, którzy oprócz pilotażu kochają też filmowanie. Pokażą sfilmowany przez siebie podniebny świat. Na zlot Fly and Ride na lotnisko Rudniki przylecą piloci swoimi maszynami, ale także przyjadą na motocyklach. To impreza pełna atrakcyjnych konkursów i widowiskowych konkurencji.

Będzie okazja do obejrzenia i przetestowania sprzętu

Zarówno Targi Lotnictwa Lekkiego jak i imprezy towarzyszące ściągną na lotnisko Rudniki miłośników lotnictwa z całej Polski, a także wielu częstochowian i mieszkańców regionu. Wielu z nich pewnie nawet nie siedziała w samolocie. Wstęp na lotnisko będzie wolny, imprezy nie będą biletowane. Bezpłatne i ogólnodostępne będą także parkingi: tak dla wystawców, jak i zwiedzających.

ParaRudniki zgromadzą producentów sprzętu lotniczego

Liczymy, że ParaRudniki Targi Lotnictwa Lekkiego będą nie tylko imprezą atrakcyjną dla wystawców i zwiedzających, ale przyczynią się także do spopularyzowania lotnictwa cywilnego. Pokażą, że lotnictwo w różnych jego formach jest dostępne dla każdego – podsumowuje Włodzimierz Skalik. (wik)

źródło: http://www.pararudniki.pl


Tagi .Dodaj do zakładek Link.

5 odpowiedzi na „Targi lotnictwa lekkiego – PARARUDNIKI

 1. kierass2 komentarz:

  a ja planuje przylecieć na te targi na swoim PPG ale niewiem czy będę mógł lądować tam na lotnisku, wogóle organizatorzy mogliby wydzielić jakąś częstotliwość dla PPG-antów np. 146,025 Mhz celem prowadzenia ewentualnej korespondencji z wieżą (bo nie każdy z nas ma łączność na pasmo lotnicze)

 2. szelma komentarz:

  OCZYWISCIE ZE BEDZIE MOZNA POLATAC NA SWOIM I PEWNIE POTESTOWAC JAKIES NOWOSCI

 3. MarianG komentarz:

  Weź sprzęt, nawet jak nie bedzie mozna latac na samych targach to niedaleko są ładne tereny do latania. Olsztyn koło częstochowy – Polecam

 4. Byku komentarz:

  Będzie :)))

 5. Rafi komentarz:

  Czuję że imprezka będzie super,ja jadę tylko nie wiem czy brać sprzęt PPG ?
  Będzie możliwość polatania na swoim sprzęcie,wie ktoś ?

  Pozdro – Rafi