Targi Lotnictwa Lekkiego – Kielce 2-3 kwietnia 2016

paragieldaJuż od 2 do 3 kwietnia 2016 odbędą się pierwsze w Kielcach Targi Lotnictwa Lekkiego PARAGIEŁDA. Wydarzenie organizowane jest przez  Stowarzyszenie Gekon Glide Club  oraz Targi Kielce. Wystawa oprócz bogatej oferty  specjalistycznego sprzętu obfitować będzie w wiele emocjonujących pokazów, szkoleń i konkursów.

Targi, które zawitały do wiosennego kalendarza kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego dedykowane są dla amatorów, specjalistów, a także ludzi do tej pory marzących o wyjątkowej przygodzie. Wydarzenie będzie idealnym miejscem do rozmów, wymiany doświadczeń, a także integracji z pasjonatami podniebnych ekspedycji. Podczas wystawy będzie można zobaczyć najlepszy sprzęt, a w tym między innymi skrzydła, uprzęże, systemy ratunkowe, kaski oraz łączność radiową. Tutaj będzie można zapoznać się z bogatą ofertą szkoleń, zarówno dla początkujących oraz zaawansowanych zawodników.

Zakres branżowy Targów Lotnictwa Lekkiego PARAGIEŁDA:

Producenci, importerzy i dystrybutorzy: paralotni, silników, napędów plecakowych, trajek paralotniowych, lotni, motolotni,
spadochronów, szybowców, balonów, samolotów ULM, kitesurfingu, dronów oraz modelarzy.

  • Producenci i dystrybutorzy odzieży, sprzętu i akcesoriów.
  • Szkoły, aerokluby.
  • Wydawnictwa branżowe i portale internetowe.
  • Stowarzyszenia i organizacje.

Program wydarzeń towarzyszących Targom Lotnictwa Lekkiego

2  kwietnia 2016 r (sobota) 

10.00-17.00  Ekspozycja otwarta dla zwiedzających

10.00-17.00 AKCJA „RZUCANIE PAKI” – org. Mobilne Centrum Wspinaczkowe – teren zewnętrzny TK.

10.00-17.00 POKAZY PIERWSZEJ POMOCY – org. Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

11.00-12.00 Prelekcja p. PAWEŁ FARON – wieloletni członek kadry narodowej, paralotniowy mistrz Polski, mistrz XCC, uczestnik Red Bull X-Alps, jeden z najbardziej doświadczonych pilotów w Polsce.

12.00-13.00 KONFERENCJA dot. analizy wypadków z roku 2015: „Zgłaszanie zdarzeń lotniczych”, przygotowana przez Państwową Komisję badania Wypadków Lotniczych.

13.0014.00 Prawne aspekty wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych – org. GEO–UAV Radosław Zych.

14.00-15.00 Współużytkowanie przestrzeni G powietrznej – p. Witold Słaboń kontroler ruchu lotniczego, instruktor na stanowisku pracy kontrolera ruchu lotniczego, pilot zawodowy. Prelekcja skierowana do pilotów samolotów, paralotni, lotni, dronów.

15.00-16.00 Prelekcja p. KAROL WIKLAK – pilot, podróżnik, dwukrotny zdobywca Mont Blanc, uczestnik miesięcznego trekkingu w Himalajach wokół Dhaulagiri. Lubi spędzać aktywnie czas poprzez wyznaczanie sobie nowych celów oraz dążenie do ich realizacji. Od 3 lat jego główną pasją jest motoparalotniarstwo. W roku 2015 wraz z Wiesławem Mogielskim pierwszy raz w historii polskiego motoparalotniarstwa obleciał Polskę wzdłuż jej granic. Projekt po 12 dniach i 2300 km zakończył się sukcesem. Pan Karol podzieli się wrażaniem ze tego projektu oraz zdjęciami i filmami ukazującym nasz kraj z lotu ptaka a także właściwościami sprzętu użytkowanego podczas wyprawy.

16.00-17.00 Prelekcja p. JAN JAWORNIK – od 2008 roku pilot szybowcowy Aeroklubu Kieleckiego. Drużynowy Wice Mistrz Świata Juniorów 2015 z Australii. Rekordzista Polski w przelotach szybowcowych. W najbliższych latach planuje skupić się na lotach rekordowych

17.30 – Wspólna BIESIADA dla wystawców – Centrum Kongresowe TK

 3 kwietnia 2016 r. (niedziela)

10.00-16.00 Ekspozycja otwarta dla zwiedzających

10.00-16.00 AKCJA „RZUCANIE PAKI” – org. Mobilne Centrum Wspinaczkowe – teren zewnętrzny TK.

12.00 POKAZY PIERWSZEJ POMOCY – org. Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

11.00-12.00   Seminarium nt. „Budowa, użytkowanie i konserwacji spadochronów ratunkowych do paralotni” – prelegent :  Wojciech Pierzyński

12.00-13.00 Praktyczne zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych – org. GEO –UAV Radosław Zych

13.00-14.00 Prelekcja p. ZBIGNIEW GOTKIEWICZ – pilot szybowcowy i paralotniowy, założyciel PSP, lata od zawsze, startuje w zawodach, testuje skrzydła, uczy latać, ekspert od spraw bezpieczeństwa.

14.00 POKAZY PIERWSZEJ POMOCY – org. Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

14.00-15.00  Prelekcja p. JĘDRZEJ JAXA ROŻEN  asystent w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Prywatnie jest, jak to określa, ”chory na latanie”. Wózek inwalidzki, za pomocą którego porusza się, nie przeszkadza mu w realizowaniu życiowej pasji. Jest jednym z niewielu polskich, niepełnosprawnych paralotniarzy.

Ponadto w programie

*Podczas Targów na stoisku AEROKLUBU  KIELECKIEGO będzie można oglądać prezentacje składania spadochronu. Dostępne również będą następujące modele szybowców:

SZD-50 PUCHACZ – dwumiejscowy szkolny
SZD-51 JUNIOR – jednomiejscowy szkolny 
SZD-48 JANTAR – jednomiejscowy wyczynowy

* Na stoisku Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Paralotniowego im. Wiesława Mogielskiego “Bielik” – konkurs dla zwiedzających. Do wygrania:  dwa bilety do darmowego przelotu w tandemie.

Uwaga: Program uaktualniany jest na bieżąco.

źródło: http://targikielce.pl/pl/lotnictwo-lekkie-paralotnie-lotnie-motolotnie-spadochrony-balony-drony,8479,d.htm

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.