Super lekki rozruch Polini Thor

Firma Polini zaprojektowała i wdrożyła do produkcji nowy system uruchamiania silnika Thor. “Polini Flash Starter”, to ulepszona szarpanka, która redukuje  efekt odbicia o 75%. A wszystko dzięki lepszej sprężynie. Ciekawostką jest fakt, że system jest także dostępny jako upgrade do poprzednich, kompatybilnych wersji silników w cenie 134EU.

Nowy starter Polini

Poniżej film prezentujący wyjątkowo lekkie odpalanie silnika.


Starter Polini Thor

P.S. Nie wiem czym się tak zachwycają. Mój Moster też tak potrafi.

P.S.2 Wg mnie cała filozofia lżejszego odpalania to odprężnik + większe koło szarpanki. Kolega ma MZ250 a odpala się to bajecznie lekko (jak na MZ) z racji właśnie większego koła szarpanki.

P.S.3 Takie szarpanki są już dość dawno stosowane przy niektórych pilarkach Stihl. Zasada jest następująca: pod koniec obrotów, gdy silnik przestaje kręcić, zaczepia sprężynę i częściowo ją nakręca jak przy zegarze. Następnie lekko zwalniasz zapadkę i ciągniesz ręką a i sprężyna pomaga szarpnąć. Podobnie jak nakręcona zabawka. Mają też wadę – są awaryjne i się psują. Kajan.

źródło: Paramotor News

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Super lekki rozruch Polini Thor

 1. Rafi komentarz:

  No właśnie też mi nowość 😉
  Mojego Mostera łatwiej się odpala niż Top80 i to za każdym razem.
  Co do firmy Polini i ich napędu,to z taką polityką nie zaistnieją na długo na polskim rynku.
  Napęd jest ładnie wykonany,ale jak się coś popsuje..to można czekać i czekać na części w nieskończoność.
  Dlatego właśnie ten silnik zniknął z oferty polskich firm produkujących napędy – wielka firma Polini i wielkie z nią problemy !