Ruchome wypory na szybko

Jeśli jesteś posiadaczem napędu ze sztywnymi wyporami, w prosty sposób możesz przerobić je na wypory ruchome. Ulepszone wypory mają wiele zalet. Takie rozwiązanie sprawia, że podczas startu czy lądowania nie będzie nieprzyjemnego efektu podcinania nóg. Oczywiście rozwiązanie dotyczy dolnych wyporów z górnym podwieszeniem. Rozwiązanie, które zaproponował Cra3y jest tanie i łatwe w wykonaniu. Przedstawiamy instrukcję obrazkową.

Uchwyt zakupiony w Castoramie. Pochodzi z kółka na łożyskach (wianuszek). Uchwyt należy solidnie przykręcić do kosza. Kółka  wykonane były z bardzo twardego kauczuku czy gumy lecz udało się je wydłubać.

Wymiary

Szczegóły zamocowania wyporu.

Rurka wyporu to 20stka PA38 (ścianka 1.5). Końcówkę “ukwadratowiłem” młotkiem i imadłem.

Zamontowana wypora w napędzie.

Aby ograniczyć ruch wyporu o więcej niż 90 stopni, zalecamy zastosowanie taśmy ograniczającej, choć w przypadku niektórych uprzęży (w tym przypadku Paramotor) to uprząż “trzyma” kąt, co widać na zdjęciu.

Przed pierwszym lotem zalecane jest podwieszenie się w celu kontroli i regulacji uprzęży (górnych taśm), wędrówki wyporów, sprawdzenie sztywności itp. Dopiero, jak nie mamy zastrzeżeń oraz po przetestowaniu w krótkim biegu, można testować w powietrzu.


Pozdrawiam

Cra3y

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Ruchome wypory na szybko