Pararudniki 25-26 maja 2013

Para Rudniki – targi dla wystawców i miłośników lotnictwa zgromadzą wystawców sprzętu lotniczego, kupujących, pasjonatów, ale i tych, którzy być może pierwszy raz będą na lotnisku. Zaprezentują najnowocześniejsze maszyny lotnictwa cywilnego. Będą im towarzyszyły treningi lotnicze i widowiskowe imprezy sportowe jak np. slalomania, podczas której której motoparalotnie ścigają się między gigantycznymi pylonami zaledwie metr nad ziemią! Odwiedzą je zawodowcy: specjaliści lotniczy z całej Polski, piloci, spadochroniarze, ale i ci, którzy bujali w obłokach jedynie w wyobraźni. Para Rudniki Targi Lotnictwa Lekkiego Aeroklub Częstochowski organizuje po raz drugi. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 maja br. na lotnisku Rudniki. Zapraszamy na nie już teraz! Zarezerwuj ten weekend na przyjazd do Częstochowy! Warto!!!

W Polsce nie ma cyklicznych, profesjonalnych Targów Lotnictwa Lekkiego połączonych z możliwością testowania sprzętu. Miłośnicy tzw. małego lotnictwa w poszukiwaniu nowoczesnych maszyn, lotniczych nowinek technicznych, po nawiązywanie kontaktów z producentami tej branży jeżdżą na targi do innych krajów europejskich. Aeroklub Częstochowski chce wypełnić tę lukę i już po raz drugi przygotować imprezę, która będzie przeglądem tego, co dzieje się w lotnictwie lekkim. Para Rudniki Targi Lotnictwa Lekkiego zgromadzą od 25 do 26 maja br. na lotnisku Rudniki koło Częstochowy producentów statków powietrznych i sprzętu lotniczego, ekwipunku do pilotażu, urządzeń nawigacyjnych,  wyposażenia wnętrz samolotów. Przedstawią także ofertę szkoleniową aeroklubów regionalnych, ośrodków szkolenia lotniczego.

Lotnisko Rudniki jest idealne na taką imprezę. Na przestrzeń wystawienniczą będą wykorzystane hangary samolotowe i szybowcowe – mówi Włodzimierz Skalik, prezes aeroklubów: Polskiego i Częstochowskiego. – Jest też miejsce na ustawienie namiotów z ekspozycjami na wolnym powietrzu. Wielkim atutem jest możliwość testowania wystawianego sprzętu na ogromnym terenie lotniska (około 240 ha) i skorzystania z jego infrastruktury: samolotów holujących, wyciągarek szybowcowych i paralotniowych, stacji paliw.

Konsumenci będą mogli nie tylko spotkać się ze sprzedawcami towarów i usług, ale i skorzystać z fachowej porady, edukacji lotniczej oraz rozrywek. Ale Para Rudniki Targi Lotnictwa Lekkiego mają być nie tylko miejscem, gdzie sprzedaje się towary i usługi, w którym są podpisywane umowy i licencje. Atrakcją tej trzydniowej imprezy będzie slalomania – zawody, w których motoparalotnie będą się ścigać w slalomie między gigantycznymi pylonami. Zapewnią i pilotom, i widzom pasjonującą rywalizację, wielkie emocje i ogromną adrenalinę. Ten precyzyjny powietrzny wyścig rozegra się zaledwie metr nad ziemią! W innej konkurencji inaugurującej Polską Ligę Motoparalotniową motoparalotnie zaopatrzone w taką samą ilość paliwa będą rywalizować, która dłużej utrzyma się w powietrzu. Para Rudniki uatrakcyjnią także Mistrzostwa Polski Mikrolotów rozgrywane w tym czasie na podczęstochowskim lotnisku. Podczas trzydniowych targów nie zabraknie wykładów i prezentacji organizacji lotniczych oraz sław sportów lotniczych. Imprezie będzie także towarzyszył konkurs amatorskich filmów o lataniu, prezentujących doznania pilotów i podniebny świat widziany ich oczami. W ostatni weekend maja szykuje się więc na lotnisku Rudniki impreza, która będzie prawdziwym świętem lotnictwa i wielką atrakcją dla mieszkańców Częstochowy i całego regionu. To impreza nie tylko dla zawodowców, ale i dla amatorów, dla tych którzy latają od lat i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z lotnictwem albo na razie tylko marzą o oderwaniu się od ziemi.

To już drugie Para Rudniki. Ubiegłoroczne były udane. Zaprezentowało się na nich prawie 50 wystawców, a odwiedziło je około 2,5 tysiąca widzów. Aeroklub Częstochowski spodziewa się, że na tegorocznych Para Rudnikach wystawców będzie jeszcze więcej i znacznie liczniejsza rzesza odwiedzających. ACz ma także nadzieję, że Targi Lotnictwa Lekkiego staną się imprezą cykliczną i będą marką Częstochowy oraz regionu – dodaje Włodzimierz Skalik. (wik)

Aktualna lista wystawców:

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.