Mocowanie RSH

Dzwonicie i pytacie o mocowanie zapasu w PPG wyposażonym w podwieszenie typu wypory. Zrobiłem kilka zdjęć mojego napędu i szczegółów mocowania RSH. Jak widzicie ze zdjęć, jest to wersja napędu z ruchomymi wyporami. Mimo to bez problemu zamocowałem RSH na prawej wyporze.Uprząż jest wyposażona w rzep, który służy do schowania v-taśmy. Mocowany zapas to Dudek SH1 – 120kg. Do kontenera doszyłem dodatkowe pasy, które zawiązałem na wyporze, aby mocowanie było pewniejsze. Zwróćcie uwagę, że zamocowałem zapas tak, aby był “niewidoczny” i nie przeszkadzał w normalnej eksploatacji ale by był zawsze pod ręką, gdy zajdzie taka potrzeba. Szczególną uwagę zwróciłem na poprowadzenie v-taśmy, która na całej swej długości jest ukryta więc nie pląta się przy zapinaniu uprzęży i przy starcie. Na górnej części kontenera jest naszyty rzep, do którego mocuję GPS do pomiaru prędkości. Można zamontować tam też np. komputerek PPG. Nie przeszkadza to kompletnie w znalezieniu uchwytu zapasu.

Obrazek 1

Na obrazku 1 widać szczegóły mocowanie zapasu na prawym wyporze. Wbrew niektórym  opiniom zapas umieszczony po prawej nie zwiększył mi momentu reakcyjnego od śmigła. Manetkę mam po lewej stronie.

Objaśnienie strzałek:

 1. V-taśma wychodząca z RSH jest spięta dwoma delikatnymi opaskami, które można rozerwać w ręce,
 2. Dodatkowo doszyta do  kontenera taśma, którą mocuję zapas do wyporu,
 3. Oryginalny rzep w kontenerze
 4. Jak pkt 2.

Obrazek 2

Na obrazku nr 2 widać przebieg v-taśmy (strzałki 1,2), która jest maksymalnie schowana dzięki uprzęży wyposażonej w rzepy mocujące.

Obrazek 3

Na obrazku 3 ponownie ułożenie v-taśmy od RSH do karabinka głównego. Taśmy nośne uprzęży są wyposażone w osłony mocowane na rzep, które możesz sobie wykonać we własnym zakresie.

Obrazek 4

Obrazek 4 przedstawia prowadzenie v-taśmy do drugiego karabinka.

Obrazek 5

Obrazek 5 przedstawia widok karabinka z założoną v-taśmą zapasu.

Ponownie wyjaśniam czym jest dodatkowy rzep na kontenerze zapasu. Jest to doszyty przeze mnie rzep na GPS.

A teraz to samo w galerii

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Mocowanie RSH

 1. Leszek Klich mówi:

  TAK, zdaję sobie sprawę, że są FRONTKONTENERY. Co kto używa, to mnie nie interesuje. Chcieliście zobaczyć jak umocowałem zapas, to pokazałem. Wiem, że zapas mozna mocować inaczej – naprawdę 🙂 Szczerze mówiąc nie lubię frontkontenerów. Każdy używa co mu pasuje.

 2. Leszek Klich mówi:

  Witaj Pawllo

  Masz rację. Ale takowych trapezów jeszcze nie mam. Ta uprząż jest super, bo można w niej idealnie poprowadzić v-taśmę. Myślę, że gdyby zastosować jeszcze trapezy, to byłoby super. Uprząż jest bardzo wygodna. Dzięki za komentarz.

 3. PAWLLO mówi:

  Wszystko się zgadza lecz producent uprzęży zaleca
  montaż V-taśmy w miejsce punktów podwieszenia
  za pomocą dodatkowych trapezów T6
  jest to dokładnie określone w instrukcji użytkowania
  uprzęży otrzymałem takową od Dudka kiedy zadałem mu pytanie
  o sposób montażu zapasu i prowadzenia V-taśmy