Wiadomości z Santos, Brazylia

Jesteśmy jeż na miejscu od kilku dni. Dość szybko pozbyliśmy się zmeczenia po podróży i dość szybko przestawiliśmy się na gorący klimat. Na szczęście pogoda w Santos jest bardzo zbliżona do naszego ciepłego, ale niezbyt upalnego lata. Zaaklimatyzowanie się po przyjeździe z Kraju nie przysparza żadnych problemów. Przez pierwsze dwa dni sprawdziliśmy sprzęt i troche polataliśmy. Musielismy się rozeznać w tutejszych warunkach (paliwa, oleje, jakaś mała logistyka). Na szczęście Janek Młodyszewski przyjechał tu kilka dni przed nami i dzięki niemu mieliśmy już wszystko podane na tacy i to na samym wstępie.

Do tej pory zjechali się już wszyscy zawodnicy. W konkurencjach wystartuje 17 pilotów z całego świata.  Dziś rano miały się odbyć pierwsze treningi, niestety pogoda zmieniła się. Rozpadało się wczoraj i leje do tej pory. Zaplanowaliśmy na dziś latanie jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych treningów, jednak nic z tego nie wyszło. Wczorajsze prognozy mówiły o poprawie pogody. Miało być zachmurzenie bez opadów. Niestety prognoza nie sprawdziła się i czekamy na kolejne informacje.

Takiej imprezy ppg jeszcze nie widzieliśmy. Jedna z konkurencji, a mianowicie FG-2 budzi nasze wątpliwości. Dwóch pilotów startuje jednocześnie do jednej trasy pomiędzy pylonami! Szczerze mówiąc trudno, sobie wyobrazić aby dwóch zawodników ppg wystartowało w biegu przypominajacym żużel. Podobno organizatorzy sprawdzili, że latać ten task da się.

Zobaczymy jak długo. Na szczeście Grzesiek Krzyżanowski jest po środku listy startowej na treningach i mamy szansę zobaczyć jak polecą inni zanim podejmiemy decyzję, że wogóle weźmiemy w tym tasku udział. Jednym słowem – wieje grobem!

Impreza odbędzie się na bardzo szerokiej plaży z odziałem ogromnej ilości publiczności. Przygotowano już trybuny z miejsczami siedzącymi dla tysiąca osób. Ile osób zmieści się na pozostałych miejscach – wogóle trudno powiedzieć. Tak czy inaczej widowisko rozpocznie się jednoczesnym startem wszystkich zawodników w kierunku morza. Zostaną oni kolejno wywoływani do wykonania indywidualnego pokazu – prezentacji.

Każdy z zawodników przygotował własny jednominutowy program manewrów czy akrobacji, który będzie na bieżąco relacjonowany przez spikera i przekazywany na żywo w brazylijskiej telewizji. Grzesiek podejmie z ziemi biało-czerwoną taśmę i wykona kilka prostych i miłych dla oka manewrów.

Żadnych szaleństw, i bardzo dobrze. Na szczęście niebo się właśnie przeciera i przestało padać.

Zatem trzymamy kciuki!

pozdrawiam,
Krzysiek Kołodziejek
źródło: www.techno-fly.com

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Wiadomości z Santos, Brazylia

 1. jan mówi:

  jonycoll masz mnie tam gdzie nie

 2. jan mówi:

  patrz na you tubie na moim kanale jest pare filmikow tam ok

 3. Rafi mówi:

  Ciekawa relacja,no i jak tam pięknie,taki kawał świata od nas.
  Kadrowicze mają z tobą dobrze Krzysiek – mają najlepszego mechanika od silników,tak samo jak na rajdach samochodowych.
  Mam nadzieję że warunki pogodowe się poprawią,motóry będą działać,wszyscy polatają,a nasi wygrają czego im szczerze życzę 😉
  Czekam na kolejne relacje,koniecznie ze zdjęciami.

  Pozdrawiam serdecznie – Rafi